Ректору
Київського університету імені Бориса Грінченка
Огнев’юку Віктору Олександровичу

Директора
Інституту післядипломної педагогічної освіти
Київського університету імені Бориса Грінченка
Войцехівського Михайла Федоровича

Шановний Вікторе Олександровичу!

У зв’язку з недостатнім фінансуванням придбання ліцензійного програмного забезпечення загальноосвітніми навчальними закладами і завершенням строків дії ліцензій програмного забезпечення у школах міста Києва й України у цілому дедалі гостріше постає проблема переходу на альтернативне ліцензійне безкоштовне програмне забезпечення.

Чинні Державні навчальні програми вивчення інформатики у загальноосвітніх навчальних закладах передбачають можливість використання операційної системи Linux і пакету офісних програм Libre Office як повну альтернативу поєднання Windows + Microsoft Office.

НДЛ інформатизації освіти КУ ім. Б.Грінченка має успішний досвід використання операційної системи Linux Mint разом з Windows XP на одному ПК (наприклад, у читальних залах бібліотеки Київського університету імені Бориса Грінченка).

У зв’язку з викладеним прошу Вас дати розпорядження НДЛ інформатизації освіти: встановити в аудиторіях 133 і 227 по пр. П.Тичини 17 поряд з Windows XP та наявним ПЗ встановити пліч-о-пліч на окремому логічному диску 40 Гб Linux Mint 12 Lisa (видання) KDE. Різновид операційної системи — Linux Mint 12 Lisa KDE — вибрано з міркувань використання найсучаснішої стійкої версії з найдружнішим інтерфейсом.

У поданому додатку вказано, яке програмне забезпечення потрібно встановити за допомогою менеджера програм, та необхідні вимоги до налаштування робочого середовища.

Щоб не порушити наявний навчальний процес, доречно буде встановити завантаження Windows XP згідно із замовчуванням.

Достатньо буде наявності на кожному ПК:

Використання облікового запису chief планується лише при проведенні практичних робіт щодо адміністрування (завантаження пакунків, створення облікових записі, надання прав тощо). Курсантам пароль буде повідомлено лише на час виконання роботи, після чого його буде змінено. Для обох облікових записів має бути безпарольний доступ на два мережеві диски:

Це необхідно для забезпечення можливості проведення курсів підвищення кваліфікації вчителів інформатики й тематичних курсів вчителів інших спеціальностей щодо переходу на операційну систему Linux і Linux-сумісне програмне забезпечення. Це дозволить безболісно, повністю, остаточно й безкоштовно розв’язати згадану вище проблему.

Бажано також встановити пліч-о-пліч з Windows XP операційну систему Linux Mint 12 Lisa KDE з вказаним у додатку програмним забезпеченням у комп’ютерних класах навчального корпусу по вул. М.Тимошенка 13 Б. Це дозволить:

Перехід до Linux-сумісних технологій диктується не лише фінансово-правовими причинами, але й міркуваннями престижу. Це тенденція для провідних навчальних закладів світу. Наприклад, у роботі зі студентами Масачусетський технологічний інститут у США обмежується Linux’ом. Забезпечення можливості переходу до Linux-сумісних технологій дозволить нам перебувати в одній освітній парадигмі з провідними навчальними закладами і одночасно виконувати нагальні завдання щодо викладання інформаційних технологій.

Директор

М.Ф.Войцехівський



Додаток

Перелік програмного забезпечення до встановлення з Linux Mint 12 Lisa KDE,
поданий вмістом кнопки запуску програм (ПК в к. 206 по пр. Тичини 17)

Графіка




Інтернет



Мультимедіа


Освіта > Математика


Освіта > Мови


Освіта > Наука


Освіта > Різне


Наука і математика


Офіс


Параметри


Розробка


Розробка > Розробка веб-сторінок


Розробка > Переклад


Система



Утиліти



Wine


Вимоги щодо налаштування робочого середовища:
головна мова системи — українська при можливості перемикання між клавіатурами українською, англійською та російською.

Вказівки щодо встановлення:

  1. Встановити спочатку kde-full, texlive і texlive-full, після чого встановлювати те програмне забезпечення з поданого переліку, якого не вистачає.
  2. Графічний пакет Synfig Studio завантажити з http://www.synfig.org/cms/ .
  3. Компілятори мов програмування встановити через Термінал вказівками:
    apt install fpc
    apt install g++
  4. Інтегроване середовище програмування Eclipse IDE for C/C++ Developers для категорії «Розробка» завантажити з http://www.eclipse.org/downloads/ і розгорнути у домівці облікового запису User.
  5. Кнопки виклику інтегрованих середовищ програмування створити редагуванням меню KDE згідно з поданих далі копій частин екрану з врахуванням такої заміни: \home\rudyk → \home\user









  6. Зображення для кнопок: і буде надано з поштової адреси kievoi@yandex.ru .
  7. Після завершення встановлення потрібно пересвідчитися у працездатності середовищ Free Pascal і Eclipse. В останньому випадку:
    • створити С++ проект (File / New / С/C++ Project / Empty Project)
    • створити або долучити наявний файл коду програми (File / New / Source File);
    • перед першим запуском компілювати проект явно: Project / Build All. Надалі компіляція автоматична при виставленому прапорці Project / Build Automatically.