Тема: cтворення презентації, зокрема фотоальбому.
Мета: розглянути використання редактора презентацій для створення фотоальбому.
Учень повинен пояснювати:
Обладнання: комп’ютери IBM PC з встановленими ОС та LibreOffice, (дана) інструкція.
Структура уроку
Хід уроку
1. Організаційний момент
Вітання з класом. Перевірка присутності і готовності учнів до уроку. Перевірка виконання домашнього завдання.
2. Актуалізація опорних знань
3. Вивчення нового матеріалу
Фотоальбом — це презентація, призначена для демонстрації фотографій.
У програмі LibreOffice Impress є спеціальний інструмент, призначений для швидкого створення фотоальбому з певною структурою. Фотоальбом, створений з використанням цього засобу, складається зі слайдів, на кожному з яких, за виключенням титульного, розташовано однакову кількість зображень (1, 2 або 4). Слайди фотоальбому можуть містити заголовки та написи для введення пояснень до зображень.
Створення фотоальбому починають за допомогою вказівки меню Вставка / Зображення / Фотоальбом.
Використовуючи інструменти вікна Створити фотоальбом, можна підготувати список зображень для розміщення у презентації, вибрати макет слайдів, кольорове оформлення слайдів тощо.
Щоб вибрати фотографії для розміщення у фотоальбомі, потрібно зробити таке.
Натиснути кнопку Додати у вікні Створити фотоальбом.
Вибрати теку, що містить файли із зображеннями, у вікні Відкрити (Открыть для російськомовного інтерфейсу операційної системи).
Вибрати файли для вставлення у фотоальбом. Для вибору одного файлу потрібно виділити його значок. Для вибору кількох файлів — вибрати їхні значки, утримуючи натиснутою клавішу Ctrl. Для вибору всіх файлів з папки потрібно вибрати перший з них, після чого натиснути клавішу Shift та, не відпускаючи її, вибрати останній файл.
Натиснути кнопку Відкрити (Открыть для російськомовного інтерфейсу операційної системи).
Назви вибраних файлів буде виведено у списку вікна Створити фотоальбом. В області Попередній перегляд буде відображено ескіз зображення з файлу, назву якого буде вибрано у списку.
У майбутньому фотоальбомі зображення буде розташовано у тому самому порядку, що й назви файлів у списку Створити фотоальбом. Цей порядок можна змінити, перемістивши деякі назви ближче до початку списку, а деякі — ближче до кінця. Для цього потрібно вибрати ім'я файлу та натиснути кнопку Вгору для переміщення вгору або кнопку Вниз для переміщення вниз.
Для того, щоб видалити зі списку зайве зображення, потрібно вибрати його назву зі списку Створити фотоальбом та натиснути кнопку Вилучити.
Після натискання у вікні Створити фотоальбом кнопки Вставити слайди буде створено презентацію, що містить таку кількість слайдів, яка потрібна для розміщення всіх вибраних зображень, з усіма вибраними налаштуваннями.
Для завершення роботи над створенням фотоальбому потрібно відредагувати текст у заголовку та підзаголовку титульного слайда, у заголовках інших слайдів, а також у написах, розміщених поруч із зображеннями. До створеного фотоальбому можна долучити інші текстові та графічні об'єкти.
Все сказане можна стисло записати таким чином.
Cценарій створення фотоальбому
4. Інструктаж з ТБ
5. Закріплення вивченого матеріалу
Завантажити середовище LibreOffice Impress.
Створити фотоальбом Фортеці України за поданим зразком, використавши надані зображення.
Розмістити на кожному слайді заголовок та зображення.
Застосувати до всіх слайдів фотоальбому відповідно до зразка макет оформлення Тільки заголовок, стиль Абстрактний жовтий.
Ввести заголовки слайдів — назви фортець України.
Внести у підзаголовок першого слайда презентації ваші прізвище, ім'я та клас.
Зберегти результат роботи у файлі з назвою Ваше прізвище у теці, вказаній учителем.
Закрити програмне вікно LibreOffice Impress.
Повідомити викладача про завершення роботи.
6. Підбиття підсумків уроку
Виставлення оцінок.
7. Домашнє завдання
Створити фотоальбом Моя сім'я для виступу на класній годині. Самостійно добрати матеріали, розробити структуру та обрати оформлення фотоальбому. Підготувати виступ перед класом з розповіддю на тему презентації.
Текст упорядкувала Наталія Борисівна Новицька, вчитель СШ № 207 Деснянського району міста Києва, під час виконання випускної роботи на курсах підвищення кваліфікації з 09.09.2013 по 27.09.2013.