Розробка уроку — практичної роботи

Тема: створення колажів з готових зображень.

Мета:

Після виконання роботи учень повинен: Обладнання: комп'ютери зі встановленими ОС та редактором растрової графіки з можливістю обертати зображення на довільну кількість градусів, (дана) інструкція.

Структура уроку
  1. Організаційний момент
  2. Актуалізація опорних знань
  3. Вивчення нового матеріалу
  4. Інструктаж з ТБ
  5. Вироблення практичних навичок
  6. Систематизація набутого навчального досвіду
  7. Підбиття підсумків
  8. Домашнє завдання

Хід уроку

1. Організаційний момент
Перевірка присутності і готовності учнів до уроку.

2. Актуалізація опорних знань

  1. Які види графічних редакторів ви знаєте?
  2. Які перетворення зображень здійснені у середовищі графічного редактора?
  3. Як завантажити середовище графічного редактора?

3. Вивчення нового матеріалу.

Часто можна побачити такі зображення, створені з інших зображень.

Колажце витвір образотворчого мистецтва, створений з окремих готових зображень.

Хто використовує колажі? Таких багато:

Завдання 1. Розв'язати ребус.

Відповідь: колаж.

4. Інструктаж з ТБ
5. Вироблення практичних навичок


Завдання 2. Створити колаж з 6 світлин замків України: c1.jpg, c2.jpg, c3.jpg, c4.jpg, c5.jpg, c6.jpg на тлі зображення поверхні каменя c0.jpg.

Вказівки до виконання у середовищі KolourPaint

  1. Перейшовши за гіперпосиланнями вумові завдання, відкрити у браузері всі зображення замків і зберегти їх на жорсткий диск, використавши вказівку меню Зберегти сторінку як...

  2. Відкрити у середовищі графічного редактора зображення поверхні каменя c0.jpg:

    • або натиснувши клавіші Ctrl + O;
    • або використавши вказівку меню Файл/Відкрити...

  3. Для кожного зображення замку виконати такі дії:

    • відкрити у середовищі графічного редактора;
    • стискуванням зі збереженням співвідношення розмірів надати висоті значення 150 (пікселів):

      • або натиснувши клавіші Ctrl + E,
        або використавши вказівку меню Зображення / Змінити розмір / масштаб...;

      • у вікні діалогу Змінити розмір / масштаб на вкладенні Змінити масштаб при виставленій мітці Зберігати співвідношення розмірів виставити 150 по вертикалі і клацнути мишею на кнопці з написом OK.

    • розташувати на межі зображення контур прямокутника помаранчового кольору, використавши інструмент малювання Прямокутник і вибравши максимальну ширину лінії;

    • або натиснути клавіші Ctrl + R;
      або використати вказівку меню Зображення/Обернути...;


    • у вікні діалогу Обертання зображення виставити мітку:
      • Проти годинникової стрілки для c1.jpg, c2.jpg і c3.jpg;
      • За годинниковою стрілкою для c4.jpg, c5.jpg і c6.jpg,

      кількість градусів повороту:
      • по 30° для файлів c1.jpg і c4.jpg;
      • по 20° для файлів c2.jpg і c5.jpg;
      • по 10° для файлів c3.jpg і c6.jpg

      і клацнути мишею на кнопці з написом OK.

    • вибрати "прозорий колір" і за допомогою інструменту Заповнення повінню зробити білі трикутники, які виникли після обертання, прозорими;


    • виділити зображення, натиснувши клавіші Ctrl + A;
    • скопіювати зображення у буфер обміну, натиснувши клавіші Ctrl + С;
    • перейти у вікно графічного редактора із зображенням поверхні каменя;
    • скопіювати зображення з буфера обміну, натиснувши клавіші Ctrl + V.
  4. Зберегти колаж у файл з назвою Ваше_прізвище.jpg у вказану вчителем теку.

  5. Повідомити вчителя про завершення роботи.

6. Систематизація набутого навчального досвіду
  1. Що таке колаж?
  2. Як додати зображення у середовищі графічного редактора?
  3. Як змітити змінити розмір зображення?
  4. Як повернути зображення?
7. Підбиття підсумків

Оцінити свою роботу на уроці: Виставлення оцінок.

8. Домашнє завдання

Створити коллаж з 5 довільних однотипних зображень (світлин квітів, тварин, пейзажів, транспортних засобів, картин — на вибір учня).

Текст упорядкував Олександр Рудик.