Тема: створення програмного проекту простої бази даних «Учні» з даними про прізвище, ім’я, вік та успішність, виведення даних про учнів за зазначеними критеріями.
Мета:
По завершенню вивчення учень
Обладнання: ПК з встановленими ОС та браузером Google Chrome, (дана) інструкція.
Структура уроку
Хід уроку
1. Організаційний момент
Вітання з класом. Перевірка присутності і готовності учнів до уроку. Перевірка виконання домашнього завдання.
2. Актуалізація опорних знань
Дати відповіді на запитання.
3. Вивчення нового матеріалу
Введення даних у документі HTML здійснюють через поле input з підказкою label — див. приклад частини коду для введення прізвища учня:
<label for="surname">Прізвище</label> <input type="text" name="surname" placeholder="Введіть прізвище учня" id="surname">
Для отримання значення з поля input можна використати власноруч створену функцію addStudent, що починає роботу при натисканні на кнопку з написом Зберегти дані про учня (подія onClick). Виклик функції можна здійснити, наприклад, таким чином:
<input type="button" value="Зберегти дані про учня" id="right_align" onClick="addStudent(document.forms[0].elements[1].value, document.forms[0].elements[2].value, document.forms[0].elements[3].value, document.forms[0].elements[4].value)">
Тут кожна з чотирьох змінних document.forms[0].elements[j].value (j = 1, 2, 3, 4 відповідно для отримання таких даних: прізвище, ім’я, вік та успішність) є глобальною змінною та набуває значення, введеного у відповідне поле користувачем після натискання кнопки з написом Зберегти дані про учня. Значення передаються функції у якості параметрів.
Виведення даних можна здійснити за допомогою тегу:
<p id="_id"> Тут буде результат</p>
за його ідентифікатором (у поданому прикладі _id) з використання властивості innerHTML — див. приклад коду функції showAllFooter(), у якому значення змінної i дорівнює кількості записів у базі баних (кількості учнів, при яких зібрано дані).
4. Інструктаж з ТБ
5. Вироблення практичних навичок
Завдання 1. Cтворити програмний проект бази даних «Учні» з даними про прізвище, ім’я, вік та успішність, забезпечити виведення даних про учнів за вказаними критеріями.
Вказівки до виконання (у середовищі текстового редактора)
Створити файл index.html з полями для введення даних і кнопками керування роботою бази даних такого вигляду.
Зберегти файл index.html з кодуванням UTF-8 у вказану вчителем теку.
Створити файл style.css. Зберегти файл у підтеку css теки, що містить щойно записаний файл index.html, з кодуванням UTF-8.
Створити файл js.js. Зберегти файл у підтеку script теки, що містить index.html, з кодуванням UTF-8.
Перевірити коректність роботи кодів.
Після введення та збереження даних функцією function save_() (потрібно натиснути кнопку Зберегти дані) буде створено файл BaseStudent.csv, що містить базу даних. Про створення файлу свідчитиме поява напису BaseStudent.csv під кнопкою Зберегти дані — див. малюнок нижче.
При клацанні лівою кнопкою миші по тексту BaseStudent.csv:
або файл з базою даних буде збережено до теки, вказаної в налаштуванях завантажень браузера;
або з'явиться вікно діалогу для вибору чи відкриття файлу, чи його збереження.
При наявності файлу BaseStudent.csv незалежно від місця його розташування на комп'ютері користувача, файл можна завантажити до тіла веб-сторінки за допомогою кнопки Вибрати файл і функції readFile().
6. Підбиття підсумків уроку
Виставлення оцінок.
7. Домашнє завдання
Завдання 2. При потребі доробити проект. Удосконалити його, передбачивши можливість упорядкування даних за одним з полів і вилучення окремих записів.
Текст упорядкувала Надія Василівна Дідковська, вчитель школи І-ІІІ ступенів № 132 Голосіївського району міста Києва, на курсах підвищення кваліфікації з 12.11.2018 по 16.11.2018.