У зв'язку з можливим відключеннями електропостачання у приміщенні, де встановлено сервер сайту kievoit.ippo.kubg.edu.ua, радимо цей порядок і всі цитовані у ньому документи завантажити на ПК учасника. Якщо є можливість забезпечити безперебійність електричного живлення ПК і додатковий мобільний Інтернет для ПК учасника на час виконання завдання, краще це зробити.
Лист Національного центру "Мала академія наук України" від 08.01.2024 № 1.2/1.5-08 "Про проведення ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з інформаційних технологій у 2023/2024 навчальному році" містить такі положення:
"Олімпіаду доцільно проводити на комп'ютерах із операційними системами MS Windows 10, MS Windows 11... Завдання олімпіади розраховані на виконання у середовищі Office 365 (інстальований на ПК)...
В разі неможливості проведення олімпіади в очній формі регіональний оргкомітет прописує для учасників правила дотримання вимог академічної доброчесності та технічні дії їх забезпечення".
Невід'ємною частиною даного Порядку проведення є Умови забезпечення дотримання принципу академічної доброчесності при проведення інтелектуальних змагання у дистанційному форматі.
10 лютого:
з 9.30 до 9.40 учасники починають здійснювати відеозапис робочого місця у повній відповідності з Умовами забезпечення дотримання принципу академічної доброчесності при проведення інтелектуальних змагання у дистанційному форматі;
з 9.40 до 9.50 учасники під'єднуються до сервера ejudge і готують чернетку електронного листа на адресу rudykob@ukr.net для подання розв'язків при збої у роботі сервера ejudge.
з 9.50 до 10.00 учасники отримують з адреси rudykob@gmail.com на вказану ними електронну адресу архів завдань без паролю і посилання на теку з розпакованим архівом завдань.
з 10.00 до 14.00 учасники знайомляться з умовами завдань, виконують їх і надсилають розв'язки двома каналами:
на сервер ejudge згідно з настановами;
Файли-розв'язки подавати лише один раз. Якщо умова завдання вимагає подання кількох файлів, створених одним застосунком, їх необхідно подати у порядку першого згадування в умові. У разі завантаження на сервер ejudge файлу нульової довжини (Size=0 на вкладенні Submissions) розв'язок потрібно подати ще раз. Зловживати повторним поданням не варто з двох причин:
загальну кількість подань буде обмежено, тому марні експерименти можуть призвести до неможливості подати розв'язання;
оргкомітет залишає за собою право дискваліфікувати роботу, у якій кількість файлів ненульової довжини перевищує кількість файлів, подання яких вимагає умова завдання.
Розв'язки не мають містити даних будь-якого формату, що дозволяють ідентифікувати учасника. Інакше учасника буде дискваліфіковано, а його роботу не буде перевірено.
Якщо сервер ejudge працюватиме безперебійно з 13.45 до 14.00, він буде єдиним джерелом робіт, які буде подано на перевірку членам журі о 15.00.
Інакше таким єдиним джерелом робіт на перевірку буде поштова скринька rudykob@ukr.net і буде взято лише ті роботи, які задовольняють усі перелічені вище вимоги. У тому числі щодо часу подання — до 14.00 за київським часом. У цьому випадку журі отримає роботи десь о 20 годині;
з 14.00 до 17.00 учасники подають посилання на відеозаписи процесу виконання ними завдань, заповнивши форму Google. Якщо процес мовлення пройшов без збоїв, о 14.15 учасник вже звільниться. Інакше він повинен завантажити відеозапис, збережений на власному ПК, у хмарне сховище (не обов'язково Youtube), відкрити до нього доступ і лише після цього заповнити форму Google і надіслати дані.
13 лютого на сторінці сайту "Київські учнівські олімпіади з інформаційних технологій" буде опубліковано посилання на таблицю результатів з посиланнями на відеозаписи процесу виконання олімпіадних завдань учасниками, архів робіт учасників. З цього моменту до 20 години 18 лютого учасники можуть переглядати всі доступні відеозаписи й подавати заяви про дискваліфікацію тих учасників, які порушили принцип академічної доброчесності або Умови забезпечення його дотримання.
14 лютого до 17.00 учасники можуть надіслати апеляційні заяви щодо коректності умов завдань чи тестів на адресу rudykob@gmail.com.
18 лютого до 22.00 буде надіслано відповіді на всі апеляційні заяви учасників.
19 лютого буде підведено підсумки ІІІ етапу олімпіади, а результати буде надіслано учасникам на вказану ними електронну адресу.
Для участі у відбірково-тренувальних зборах запрошують:
переможців (І місце) IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій минулого року за умови, що у цьому році вони є призерами III етапу (таких немає у 2024 році);
тих переможців Інтернет-олімпіади з інформаційних технологій поточного року, яких рекомендовано до участі у IV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій поточного року (таких немає у 2024 році);
по 2 (по 4, якщо команда має містити щонайменше по два учасника від кожної паралелі згідно з чинним Положенням про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад) учні для кожної паралелі (10 і 11 класи) з найкращими результатами, які не потрапили під дію першого пункту (по 1 у 2024 році);
учні з найкращими результатами, які не потрапили під дію попереднього пункту у такій кількості, щоб загальна кількість учасників дорівнювала мінімуму 11 і трикратної чисельності команди (9 у 2024 році).
Відбірково-тренувальні збори команди міста Києва до IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій проводять таким чином:
Склад команди на IV етап олімпіади (3 учасники у 2024 році) формують таким чином (пріоритетність — у порядку перерахування):
до складу команди незалежно від результатів виконання завдань зараховують:
переможців (І місце) IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій минулого року (таких немає у 2024 році);
тих переможців Інтернет-олімпіади з інформаційних технологій поточного року, яких рекомендовано до участі у IV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій поточного року (таких немає у 2024 році);
критерій відбору — сума відношень набраних балів до кількості всіх балів за тур для всіх турів відбірково-тренувальних зборів і турів ІІІ етапу поточного навчального року крім найгіршого для учасника результату. При підведенні підсумків відбірково-тренувальних зборів порівнюють:
не менше 1 учня з кожної паралелі. Якщо чисельність команди перевищує 3, то не менше 2 учнів з кожної паралелі.
Підведення підсумків відбірково-тренувальних зборів — одразу після завершення апеляції останнього туру, яку проводять за допомогою електронного листування протягом двох діб після опублікування результатів.